Fejsbukowi specjaliści

Kilka dni temu zamieściłem na fanpagu UF zdjęcie z meczu Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski i zatytułowałem je „klimatyczne foto z IV ligowych zmagań”. Na to podniósł się krzyk fejsbukowych malkontenów, którzy dobitnie zarzucili mi brak elementarnej wiedzy odnośnie tego, w której lidze znajduje się Motor Lublin. Przyznam, że przez moment doznałem uczucia bezradności:)

Heh. Czy warto u kogokolwiek szukać racji, skoro jedni i drudzy mieli zupełnie co innego na myśli? Ten liczy szczebelki, tamten przywiązuje wagę do nazwy. Taka to różnica.

Wpisem – „klimatyczne foto z IV ligowych zmagań” pragnąłem wyłowić gorycz, z jaką fanatykom Motoru od lat przychodzi się zmierzyć. A rzeczywistość wcale nas nie rozpieszcza. Tułaczka po niższych ligach stała się wręcz naszą specjalnością. I tylko nowoczesny stadion pozwala na chwilę przenieść się w kibicowskie kuluary. Dla większości Motorowców to wciąż IV liga, jedynie opakowana w trzecioligową okładkę.

Dla fejsbukowych mądralińskich przytoczę jedną z naszych pieśni, którą w obecnej chwili śpiewamy w takiej o to wersji:

Ze Wschodniej Polski jest Nasz Klub
Potężny i wspaniały,
Trójkolorowe barwy ma, Motorek ukochany,
Choć w IV lidze jest Nasz klub,
Wierni Jesteśmy Mu, Wierni Jesteśmy Mu

Najgorsze nie jest to, że zacząłem się tłumaczyć, ale fakt, iż musiałem pisać o czymś co powinno być dla wszystkich oczywiste. Jak widać nie dla wszystkich..

PS. Fejsbuniu czekam na więcej..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *